Hesap Oluşturma

Kastamonu  Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’nün kullanmış olduğu Uzaktan Eğitim Sisteminde öğrencilerimiz için kullanıcı hesapları ve dersleri;

Kastamonu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBS) almış olduğunuz derslere göre KUZEM hesabınız açılmaktadır.

Öğrenci bilgi sistemine giriş için;                                                        

Kullanıcı adı : Öğrenci numaranız.                                         

Şifre               : T.C. kimlik numaranızın ilk 8 hanesi

obs

 KUZEM Birimimize Uzaktan Eğitimle alacağınız derlerin kaydı için  gelmenize gerek yoktur. Öğreci Bilgi Sistemi "OBS"  den uzaktan eğitim derslerinizi "Atatürk İlke ve İnkılapları, Türk Dili ve Yabancı Dil" seçmeniz ve derslerinizi danışman hocanıza onaylatmanız yeterli olacaktır.

OIBS Otomasyonunda ders alma yapmayan veya aldığı dersleri danışman onayı yaptırmayan öğrenciye uzaktan eğitim sisteminde herhangi bir hesap açılmaz.

Üniversitemiz Akademik Takvimi’nde belirtilen “Ders alma haftası” ve “Ders ekleme-silme haftası” içerisinde seçilen ve danışmanı tarafından onaylanan derslere göre, “Ders alma haftası” ve “Ders ekleme-silme haftası” sonunda Uzaktan Eğitim Hesabınız ve Dersleriniz KUZEM sisteminin güncellemesiyle oluşturulur.

KUZEM Tarafından Adınıza Oluşturulan Hesaplara;

Kullanıcı adı   : Öğrenci numaranızdır. (Örneğin 195017001)

Şifre                 : TC Kimlik Numarasnızın ilk SEKİZ hanesidir. (Örneğin T.C. si 12345678987 olan öğrencinin şifresi 12345678'dır.

Kullanıcı Bilgileriniz ile KUZEM sistemine giriş yapabilirsiniz.


Last modified: Monday, 2 September 2019, 10:08 AM